Rezydencja królewskich ministrów

Zamek Beauregard

Zamek Beauregard to idealne miejsce do wprowadzenia do historii Francji.  Dawny domek myśliwski króla Franciszka II, a następnie rezydencja królewskich ministrów. Usytuowany na skraju lasu Russy, otoczony 40 hektarowym parkiem, otwarty dla zwiedzających i zamieszkały przez tą samą rodzinę od 1926 roku.

Zamek Beauregard znany jest ze swojej ” Galerii portretów ” i jej 327 sławnych postaci, niezwykłego sufitu lapis lazuli i wyjątkowej nawierzchni składającej się z 5600 płytek Delf. Galeria portretów – symbol zamku, rozpoczyna swoją historię w 1617 roku, kiedy to Paul Ardier – królewski minister rozpoczyna jej dekorację. Realizuje swoje marzenie historyka, aby opowiedzieć przez zbiór portretów o 315-tu latach historii Francji. To gigantyczne zadanie będą kontynuowały 3 następne pokolenia.

Spacerując po parku natkniemy się na ruiny XVI-wiecznej kaplicy, która często jest tłem dla odbywających się tu ślubów. Nad jej drzwiami widoczna jest rzeźba przedstawiająca muszlę – symbol pielgrzymów św. Jakuba de Compostella, co wskazuje na to, że kaplica mogła być przystankiem na trasie pielgrzymów.