W najsłynniejszym muzeum lawendy

Budynek muzeum lawendy

Lato w malowniczej Prowansji w oczywisty sposób musi wiązać się z lawendą. Lawendowe pola to widoki, które urzekają każdego. Chociaż nie jest łatwo trafić z wyprzedzeniem w najlepszy moment. Lawenda jest kapryśna i w zależności od pogody potrafi zaskoczyć terminem kiedy pojawia się w pełnej krasie.

W trzeci dzień naszego lata w Prowansji odwiedzamy muzeum lawendy, najsłynniejsze w Prowansji mieszczące się w wiosce Coustellet znajdującej się przy głównej drodze prowadzącej przez historyczną Prowansję – słynnej N100.

Muzeum lawendy jest obowiązkowym etapem podróży dla każdego, kto chce poznać lawendę i jej wpływ na życie i historię mieszkańców Prowansji.

Muzeum trzeba odwiedzić z trzech powodów:

  • zgromadzono w nim wiele bardzo ciekawych historycznych eksponatów, niektóre z nich unikalne w świecie,
  • dzięki różnym technikom poznawczym jak np. filmy (prezentowane w małej sali kinowej), audiobooki, interaktywne stanowiska można zapoznać się z ogromną wiedzą dotyczącą lawendy, jej historii i dnia dzisiejszego
  • po zwiedzaniu można nabyć praktycznie wszystkie jakie są tylko możliwe produkty z lawendy lub wytwarzane na jej bazie – sympatyczny butik oferuje szeroki zakres produktów w atrakcyjnych cenach.

Dla młodych i najmłodszych są quizy i inne atrakcje, starsi mogą poznać romantyczną legendę o powstaniu lawendy.

Polecamy wizytę w tym miejscu i życzymy miłych i aromatycznych wrażeń.