Kolorowo i melodyjnie w jaskiniach

Tym razem odwiedzamy miejsce, w którym możemy się trochę ochłodzić i zachwycić. Zaglądamy do dawnych kamieniołomów, które zostały przekształcone w swojego rodzaju multimedialną salę kinową, w której odbywają się multimedialne projekcje poświęcone promocji sztuki.

Carrieres de Lumieres to miejsce magiczne pod każdym względem. Wchodząc do środka trzeba się przygotować na wiele niespodzianek – od temperatury poczynając. Panuje tam dosyć srogi chłodek (12-14 stopni C), szczególnie w porównaniu z letnim otoczeniem, przestrzeń i kubatura jest ogromna, a w momencie trwania widowiska, efekty zapierają dech w piersiach.

Zaglądamy tam przy każdym wyjeździe do Prowansji, co roku temat widowiska jest inny, chociaż zawsze związany z malarstwem. Przygotowany jest perfekcyjnie, wszystkie detale dopracowane, trwa ok 40 minut, które mijają jak mgnienie oka.

Jak przystało na takie miejsce jest też dużo informacji historycznych o prezentowanych dziełach malarskich, przedstawanych także w formie filmów.

Warto podjechać tam rano, bowiem parking jest malutki, a wioska Baux de Provence, na obrzeżach której znajduje się Carrieres de Lumieres, jest pełna samochodów, ustawianych na parkingach wzdłuż drogi już od rana.

To miejsce koniecznie trzeba odwiedzić spędzając lato w Prowansji