Kameralny zameczek z winem i noclegiem

Petit Sonnalier niedziela w Prowansji

W Prowansji można znaleźć wiele ciekawych, małych pensjonatów które łączą w sobie wiele cech. Tak jest w przypadku małego Chateau Sonnalier – XII wiecznej posiadłości o charakterze małego zameczku, w której mieści się winnica oraz mały pensjonat.

Jest to bardzo kameralne miejsce, ukryte wśród lasu, z dala od głównych dróg i wiosek. Oaza spokoju, gdzie można spędzić kilka dni, a jednocześnie znakomite miejsce wypadowe do zwiedzania Prowansji.

Przedstawiamy je w wersji, która była bardziej urocza niż obecny stan – bardziej naturalna bez unowocześnień i wyrafinowanych udogodnień. Dla amatorów luksusu obecny stan może być bardziej atrakcyjny (basen, luksusowe wyposażenia pokoi).

Na całe szczęście zewnętrzny stan zameczku nie zmienił się. Nadal urocza budowla, dziedziniec, stare meble i różnego rodzaju elementy jak np. witraże zachwyca i tworzy niezapomnianą atmosferę. Nadal też możemy korzystać z uroków winnicy – smakować wina, przyglądać się codziennej pracy. Przy dużej dozie szczęście można trafić na bardzo emocjonujące momenty z życia wina jak np. rozlewanie jego do butelek.

Miejsce polecamy na wypoczynek, chociaż po dodaniu udogodnień stało się umiarkowanie drogie w porównaniu do poprzedniej wersji – pokoje ponad 100€.