Jedna z najpiękniejszych wiosek Prowansji

Menerbes to nie tylko jedna z najpiękniejszych wiosek Prowansji ale także jedna z najpiękniejszych wiosek Francji. Stała się bardzo znana poza Francją dzięki książkom amerykańskiego pisarza Peter’a Mayle’a.

Menerbes jest położone na wzgórzu, dzięki temu prawie z każdego miejsca rozciąga się wspaniały widok na okolice. Wioskę lub miasteczko (village po francusku to nazwa obejmująca jedno i drugie) upodobało sobie wielu artystów: malarzy, pisarzy, rzeźbiarzy – najbardziej znanym, który nabył dom w Menerbes jest Pablo Picasso. Właściwie to kupił dom dla swojej kochanki i muzy Dory Maar – obecnie dom ten stanowi miejsce pobytu i spotkań artystów.

W Menerbes możemy znaleźć kilka interesujących miejsc – dwa z nich związane są z winem: Muzeum Trufli i Centrum Wina oraz Muzeum Korkociągów znajdujące się w winnicy La Citadelle. W pierwszym z tych miejsc możemy dowiedzieć się wszystkiego o truflach oraz kupić wino z wielu winnic Luberon. W drugim miejscu przeżyjemy przygodę z korkociągami – zobaczymy jak niewiarygodne kształty mogą przybierać te urządzenia. A dla uspokojenia możemy posmakować dobrego wina.