Filmowa winnica w Prowansji

Winnica Canorgue

Najsłynniejsza winnica w Prowansji, chociaż jej sława nie cieszy właścicieli. Chateau la Canorgue to winnica położona na obrzeżach Bonnieux, która posłużyła za scenerię słynnego filmu Dobry Rok. Chociaż w filmie wystąpiła pod inną nazwą, informacja o jej realnym pierwowzorze rozniosła się szeroko i przysporzyła winnicy wiele kłopotów.

O skali tych kłopotów świadczy chociażby wpis na stronie informujący, że chociaż udział w kręceniu filmu pozostawił niezapomniane i ekscytujące wrażenia, ten czas już minął i obecnie nie ma możliwości dostępu do miejsc, które były scenerią filmu. Podczas naszego spotkania z Nathali, mieliśmy okazję podczas rozmowy zauważyć jak męczące jest dla rodziny ta popularność wśród pseudo fanów filmu, nie szanujących prywatności i nie reagujących na żadne zakazy i ostrzeżenia.

Dla właścicieli wino jest sensem życia, i to wino jest tym czym chcą się chwalić. A jest czym. Wino z Chateau la Canorgue ma swoją markę w regionie i nie tylko. O jego jakości świadczą też ceny, które są wyższe niż w większości winnic Luberon choć stosunek ich ceny do jakości jest bardzo dobry.

W pięknie przygotowanym sklepie – pokoju degustacyjnym można spróbować prawie każdego wina. Wśród win, znajdują się także ekonomiczne gatunki przedstawiające również wysoką jakość. Nas zafascynował Beret, czerwone wino o przyjemnym aromacie i ciekawym smaku i oczywiście ekonomicznej cenie.