Wioski w Prowansji

Wioski w Prowansji, a właściwie wioski i miasteczka bowiem francuskie słowo “villages” odmiennie niż w języku polskim określa nazewnictwo osad, to miejsca, które powinny być jednym z ważniejszych etapów podróży.

Nie sposób oczywiście je pominąć ponieważ wiele zabytków, muzeów i innych atrakcji znajduje się w ich lokalizacji lub w pobliżu. Ale wiele z nich jest czarująca sama w sobie, warto spędzić trochę czasu na spacerze uliczkami i podziwianiu uroczych zakątków i widoków. Wioski w Prowansji to znakomite lokalizacje dla posmakowania typowego prowansalskiego stylu życia.

Większość wiosek i miasteczek w swojej zabudowie opiera się na budynkach pochodzących z XVII i XVIII wieku, ich zwarta zabudowa, bardzo często na wzgórzach tworzy niesamowite widoki. Wąskie uliczki i schody pnące się pomiędzy domami tworzą fantastyczne miejsca do spacerów i rozkoszowania się urokliwymi widokami. Typowe prowansalskie kolorowe okiennice oraz wszechobecna kwiaty i rośliny nadają wioskom charakterystyczny koloryt.

Najciekawsze miasteczka i wioski w Prowansji.