Wioski w Prowansji, a właściwie wioski i miasteczka bowiem francuskie słowo "villages" odmiennie niż w języku polskim określa nazewnictwo osad, to miejsca, które powinny być jednym z ważniejszych etapów podróży.

Wioski i miasteczka

 Nie sposób oczywiście je pominąć ponieważ wiele zabytków, muzeów i innych atrakcji znajduje się w ich lokalizacji lub w pobliżu. Ale wiele z nich jest czarująca sama w sobie, warto spędzić trochę czasu na spacerze uliczkami i podziwianiu uroczych zakątków i widoków. Wioski w Prowansji to znakomite lokalizacje dla posmakowania typowego prowansalskiego stylu życia.

Większość wiosek i miasteczek w swojej zabudowie opiera się na budynkach pochodzących z XVII i XVIII wieku, ich zwarta zabudowa, bardzo często na wzgórzach tworzy niesamowite widoki. Wąskie uliczki i schody pnące się pomiędzy domami tworzą fantastyczne miejsca do spacerów i rozkoszowania się urokliwymi widokami. Typowe prowansalskie kolorowe okiennice oraz wszechobecna kwiaty i rośliny nadają wioskom charakterystyczny koloryt.

Najciekawsze miasteczka i wioski Prowansji

Wioska Lacoste

Lacoste

Lacoste to urokliwa wioska położona na zboczu wzgórza, jedna z najstarszych w Prowansji. Pełna sztuki i wąskich wspinających się uliczek zachęcających do spacerów

Więcej »
Cucuron - wioska nad stawem

Cucuron – wioska ze stawem

Urocza wioska położona u podnóża łańcucha górskiego, z wieloma historycznymi i kulturalnymi miejscami oraz z kamiennym stawem będącym bohaterem wielu nakręconych filmów np. “Dobry rok”.

Więcej »
Gordes co trzeba zobaczyć w Prowansji

Gordes

Miasto nazywane Partenonem Prowansji jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej fotograficznych z miast regionu.

Więcej »