Zamek Sayn

Starożytny zamek położony wysoko nad miasteczkiem, które jest usytuowane na prawym brzegu Renu, niedaleko Koblencji, z pięknym, panoramicznym widokiem na okolicę, wulkaniczne góry i miasteczko.

Zamek SaynStarożytny zamek  Sayn położony jest wysoko nad miasteczkiem, które jest usytuowane  na prawym brzegu Renu, niedaleko Koblencji, z pięknym,  panoramicznym  widokiem  na okolicę, wulkaniczne góry i miasteczko. Na wewnętrznym zamkowym dziedzińcu latem  odbywają się cotygodniowe kulinarne imprezy.

Po raz pierwszy zamek został wymieniony w dokumentach z 1138 r., a już 13 lat później został zniszczony. Wkrótce rozpoczęto budowę nowego zamku. Istnieją powiązania rodzinne właścicieli Burga  z zamkiem w Malborku. Zamek został zniszczony w 1632 w czasie wojny 30 letniej przez Szwedów.  Kiedy w 1848 roku książę Ludwik z żoną-księżną Leonilą wrócił z Rosji, kupił majątek i zamieszkał w pałacu u podnóża wzgórza zamkowego.

Zamek SaynOd panującego wówczas króla Fryderyka Wilhelma IV otrzymał w prezencie ślubnym ruiny zamku. Tak więc od 1139r. do dziś aż 19 pokoleń rodu Sayn było właścicielami zamku.

Trzeba wspomnieć o ponad 200-letniej przerwie, ale to i tak stosunkowo niedługi okres w historii zamków, które bardzo często przechodziły w ręce różnych właścicieli. W 1982 r. obecny książę Sayn rozpoczął intensywne prace konserwatorskie, dzięki którym ten nieduży około 800 letni zamek należy do stowarzyszenia ‚Perły niemieckich zamków’.

Dzisiaj średniowieczny zamek jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych wzdłuż Renu. Znużonego wędrowca przyciągnie urokliwa restauracja z dużym tarasem ze wspaniałym widokiem na okolicę.

Informacje praktyczne

Godziny otwarcia
Ceny biletów
Informacje dodatkowe