Zamek Jallanges – zamek ogrodów francuskich

Zamek słynny z ogrodów francuskich z 219 gatunkami róż i parku z 200 letnimi cedrami, będący jednocześnie winnicą.

Renesansowy, XV-wieczny zamek Jallanges położony w sercu zamków Doliny Loary, będący w prywatnych rękach rodziny, której pasją jest jego odrestaurowywanie.

Słynny z  ogrodów francuskich z 219 różami  i parku z 200-letnimi cedrami. Znajduje się tu renesansowa galeria z freskami „mylącymi oko widza”, a także pokój dedykowany  hrabinie Marie Gaudin, kochance króla Franciszka I.

Popularnością wśród zwiedzających cieszy się rustykalna kuchnia z meblami z mosiądzu, która była używana przez właścicieli aż do 1999 r.

Zamek położony między słynnymi winnicami Vourray w krainie ogrodów i zamków przyciąga turystów id 30 lat, kiedy jego bramy otwarto dla zwiedzających – XV wieczny klejnot renesansu otoczony parkiem cedrów.

  • Różany ogród z ponad 219 gatunków zachwyca zwiedzających

W zamkowym sklepie sprzedawane są produkty wytwarzane w większości w zamku. Podobno dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na odbudowę zabytkowej kaplicy św. Józefa.

49 rodzajów demów z zamkowych ogrodów, konfitura ,,grotte cut” lokalny miód i oczywiście wina(nie mogłem rozczytać co w nawiasie). Zamek oferuje kompleksowe rozwiązania na wesela i przyjęcie okolicznościowe.

  • Rustykalna kuchnia, pięknie odrestaurowana z kolekcją z mosiądzu
  • sprzedaż i degustacje wina na zamku to dodatkowe atrakcje: wina Jallange(seu, moelleux lub meloy Champenoie – problem z rozczytaniem)
    www.jallanges.com

Informacje praktyczne

Godziny otwarcia
Ceny biletów
Informacje dodatkowe