Zamek Imperium

Zamek wywodzący nazwę od rzymskiego imperium, będący poprzednio rezydencją biskupów, zawierający muzeum historii armii francuskiej do czasów I wojny światowej.

Zamek Imperium wywodzi swoją nazwę od rzymskiego imperium.  Pochodzący z końca IX wieku zamek był rezydencją arcybiskupów.  Zatrzymywali się tu królowie Francji, m.in. Franciszek I wraz z dworem,  Ludwik XIV.  Katarzyna Medycejska  przybyła tu na spotkanie z Nostradamusem, który przepowiedział tron dla jej trzech synów.

W XV i XVI wieku wykorzystywano twierdzę jako więzienie, a po rewolucji jako koszary. Jest to jeden z najpiękniejszych pałaców w Prowansji. Ściany, dziedziniec i wieże zostały dokładnie odrestaurowane. W zamkowym muzeum zobaczyć można kopię łóżka  Napoleona I, w czasie jego pobytu na Wyspie Świętej Heleny. Zbiory muzealne obejmują historię francuskiej armii od Ludwika XIV do 1918 roku. Jest tu ponad 10 tysięcy eksponatów: mundury, flagi, broń. Każdego lata zamek jest gospodarzem festiwalu muzyki kameralnej, a od kilku lat odbywają się tu historyczne inscenizacje z czasów Nostradamusa.

Informacje praktyczne

Godziny otwarcia
Ceny biletów
Informacje dodatkowe