Zamek-hotel

Jedyne miejsce nad Mozelą łączące w sobie funkcję hotelu z zabytkowym wnętrzem średniowiecznego zamku.

Położony w malowniczym miejscu ze wspaniałym widokiem na okolicę, na szczycie wzgórza, służył Rzymianom jako wzmocnienie stacji granicznej.

Zbudowany został w 350 r., jego nazwa pochodzi od łac. słowa ,,arrha” – ufortyfikowane wzgórze. Przebudowany w 950 r. jest najstarszym fortem w regionie. Burzliwa historia zamku przez stulecia i jego zniszczenie w czasie działań wojennych w 1689 r., doprowadziły do wykorzystywania jego ruin przez okoliczną ludność do budowy domów. Próbom zniszczenia oparła się jedynie 1000-letnia 25-metrowa wieża-najstarsza budowla między Koblencją a Trewirem. Intensywna odbudowa zamku rozpoczęła się w 1900 r.

Kiedyś własność cesarza, dziś znajduje się w prywatnych rękach. W muzeum zamkowym oprócz zbroi, broni i monet znajdziemy wiele osobistych pamiątek po byłym prezydencie Heinrichu Lubke. Na uwagę zasługuje gotycka kaplica. Komfortowe, pełne zabytkowych mebli i przedmiotów pomieszczenia na zamku są również świadkiem ślubów cywilnych.

Bogatą historię dawnych domów królewskich poznamy również nocując w zamkowym hotelu-jedynym takim miejscu nad Mozelą, gdzie indywidualnie zaprojektowane, komfortowe pokoje zapewnią intymną atmosferę.

Informacje praktyczne

Godziny otwarcia
Ceny biletów
Informacje dodatkowe