Zamek Eltz

Jeden z najlepiej zachowanych zamków w Niemczech, składający się z trzech odrębnych części budowanych przez oddzielne gałęzie rodziny Eltz.

Eltz to właściwie 3 zamki w jednym. Budowanie zamku w średniowieczu często bywało zbyt kosztowne dla jednego właściciel. Dlatego też 3 oddzielne gałęzi rodziny Eltz budowały zamek. Tak powstały 3 odrębne budynki z centralnym dziedzińcem. W 1815r. całość została połączona pod przewodnictwem potomków rodu Kempenich(złotego lwa). W roku 2011 zamek został odrestaurowany. Znajduje się tu muzeum z imponującą kolekcją mebli i dzieł sztuki. Na uwagę zasługuje fakt, że zamek ten nigdy nie został zdobyty. Dzięki swojej malowniczej architekturze i położeniu jest jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych nad Mozelą i w Niemczech.

Eltz Castle XII wieczny monumentalny zamek położony w zachodniej części Niemiec, między Koblenz a Trier, niedaleko zbiegu rzek Ren i Mosel był idealnym miejscem ze względów ekonomicznych i geograficznych dla ochrony szlaku handlowego w średniowieczu. Jest on własnością tej samej rodziny, która mieszkała tu w XII wieku, 33 pokolenia temu.

Informacje praktyczne

Godziny otwarcia
Ceny biletów
Informacje dodatkowe