Zamek Breze – zamek dwóch światów

Zamek z największymi w Europie podziemnymi fortyfikacjami i zespołem korytarzy oraz najwszechstronniejszą we Francji salą przesłuchań i tortur.

Jest prawdopodobnie jednym z najciekawszych zamków ze wszystkich nad Loarą. Wizyta w tym zamku nad Loarą jest autentyczną wyprawą do serca historii renesansowego zamku ciągle żyjącego w niewiarygodnych lochach. Zamek Breze to zamek dwóch światów – jego naziemne i podziemne zasoby tworzą dwa niezależne światy.

Podążając w dół schodami prowadzącymi do podziemi docieramy do Skały poprzednio zamieszkałej jaskini wykopanej przed 1063 r., całkowicie niedostrzegalnej z zewnątrz. Podążając poprzez podziemia poznajemy kuchnie, stajnie oraz jeden z największych we Francji pokój przesłuchań i tortur.

Dalej ścieżka otwiera się na najgłębszą w Europie suchą fosę. Osiemnaście stóp wysokości skąd wydobywano kamień wapienny, który posłużył do budowy pierwszego średniowiecznego zamku. Forteca została przebudowana w XVI wieku na renesansową budowlę, a w XIX wieku została odnowiona przez znanego architekta Hode.

Podczas zwiedzania zamku można zobaczyć bogatą kolekcję mebli oraz poznać kilka ciekawych anegdot dotyczących historii zamku.

Informacje praktyczne

Godziny otwarcia
Ceny biletów
Informacje dodatkowe