Podziemne miasto

Rekonstrukcja podziemnego miasta znajdująca się na głębokości 50 m pod ziemią wraz z jedyną na świecie podziemną hodowlą grzybów.

Niesamowita rekonstrukcja  XIX wiecznego podziemnego miasta mieści się w jaskini 50 metrów pod ziemią. Już w XV wieku znajdował się tu kamieniołom, z którego wydobywano wapień ( tuffeau – tzw. biały kamień ) do budowy zamków takich jak Chambord, Chenonceau i wielu innych. To dzięki dwóm mężczyznom: właścicielowi okolicznych terenów i utalentowanemu kamieniarzowi narodził się pomysł powstania tego podziemnego miasta nad Loarą, stworzonego na ponad 1500 m2, z milionami wspaniałych szczegółów wyrzeźbionych z kamienia, które zachwycają zwiedzających.

To niezwykłe miejsce łączy się z piwnicami, w których uprawiano i nadal uprawia się grzyby. To jedyne miejsce na świecie, w którym hodowlę grzybów prowadzi się 50 metrów pod ziemią. Farma grzybów rozciąga się na 120 tunelach  położonych na 7 pietrach.

Zobaczymy tu hodowlę tzw. grzybów paryskich ( pieczarek ), ale również gatunki takie jak niebieskie stopy, płaczące grzyby czy też grzyby japońskie. Dodatkową atrakcją jest degustacja faszerowanych grzybów od maja do września.

Informacje praktyczne

Godziny otwarcia
Ceny biletów
Informacje dodatkowe