Muzeum Whisky

Muzeum z kolekcją ponad 3 500 butelek whisky, z których niektóre pochodzą z XIX wieku.

To niespotykane muzeum w swojej kolekcji posiada około 3500 butelek whisky. Zobaczymy tu zarówno znane marki, jak również te znane jedynie  kolekcjonerom.

Większość eksponatów pochodzi z tradycyjnych whisky takich jak: szkocka, irlandzka, amerykańska lub kanadyjska. Istnieje jednak szeroka gama whisky z krajów mniej znanych takich jak: Izrael, Turcja, czy kraje Dalekiego Wschodu-tzw. ,,whisky węża”. Kolekcja skoncentrowana jest na szkockiej single malt, ponieważ Horst Kroll – właściciel restauracji i muzeum podczas pracy w Szkocji,  jako młody kucharz,  żywił do niej szczególny sentyment. Niektóre butelki pochodzą z XIX wieku, a jedna jest wydobyta z wraku statku. Są również butelki dojrzewające przez okres 50lat zanim rozlano je do butelek.

Ważną część kolekcji stanowią narzędzia związane z destylacją , plakaty reklamowe i inne historyczne dokumenty związane z wyrabianiem i promowaniem. Degustacja whisky to niezapomniane przeżycie zarówno dla eksperta jak i osoby początkującej w poznawaniu tego szlachetnego trunku.

Informacje praktyczne

Godziny otwarcia
Ceny biletów
Informacje dodatkowe