Konserwatorium ochry i koloru

Konserwatorium Ochry i Koloru

Aby lepiej zrozumieć magię i historię ochry, która całkowicie zmieniła krajobraz Prowansji od Roussillon do Rustrel , trzeba odwiedzić Konserwatorium Ochry i Koloru. Tutaj wszystko nadal jest w kolorze ochry, od ściany do ściany, od podłogi do sufitu, a kontrast pomiędzy ochrowymi kolorami ziemi i zielonymi odcieniami sosen jest oszałamiający i piękny.

Konserwatorium Ochry i Koloru powstało w 1920 roku. Stworzone zostało w starej fabryce Mathieu, niegdyś jednego z czołowych wytwórców ochrowych produktów.

W Konserwatorium Ochry organizowane są wycieczki z przewodnikiem, podczas których przedstawiany jest proces wydobywania i przekształcania ochry wraz z prezentacją całego łańcucha produkcyjnego. Konserwatorium organizuje też liczne kursy i warsztaty, podczas których można nauczyć się pracy z kolorami i naturalnymi pigmentami.

W tej dawnej fabryce stworzonej przez tych, którzy rozpoczęli w 1871 roku całą przygodę z ochrą, można odwiedzić i dogłębnie oglądać, baseny, piece, czerwone i żółte młyny do produkcji ochry a także ogród używany do uprawy roślin używanych powszechnie do celów farbowania.

Konserwatorium Ochry i KoloruKonserwatorium Ochry prowadzone przez Stowarzyszenie OKHRA jest otwarte zarówno dla publiczności, jak i profesjonalistów – wycieczki z przewodnikiem, szkolenia (od 1 do 6 dni – o kolorach, barwach powłokach malarskich, materiałach na których można malować) i warsztaty edukacyjne dla dzieci odbywające się zarówno w ciągu roku szkolnego jak i wakacji, konferencje, praktyczne porady dotyczące korzystania z barwników to szeroki zakres oferty skierowanej do wszystkich chętnych. W Konserwatorium odbywają się też wystawy czasowe. Szczegółowy harmonogram wydarzeń znajduje się na stronie internetowej: www.okhra.com.

Przykładowe szkolenia w Konserwatorium Ochry:

Demonstracja  stosowania ochry i pigmentów w różnych technikach – dla dorosłych i dzieci. Maksymalna liczba osób: 20. Prowadzone oprócz francuskiego także w językach angielskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim.

W Konserwatorium Ochry jest także butik a w nim liczne książki o kolorach, pigmentach, spoiwach, i wiele innych ciekawych pozycji. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia rowerów, korzystając z których można i udać się na zwiedzanie miejscowości Roussillon i podziwianie okolicznych krajobrazów ochry w Luberon.