Camargue

Camargue to obszar Prowansji leżący między dwoma ramionami Rodanu o wyjątkowej atmosferze jakiej nie można znaleźć nigdzie indziej.

Camargue to obszar Prowansji leżący między dwoma ramionami Rodanu. Jego rozległe, równinne, puste w dużej mierze przestrzenie tworzą wyjątkową atmosferę, której nie można znaleźć nigdzie indziej. To raj dla ptaków wędrownych, miejsce lęgowe dla flamingów oraz dom dla byków i koni.

Geograficznie Camargue tworzy trójkąt o powierzchni około 750 km2 z wierzchołkiem w Arles i podstawą opartą o plaże Morza Śródziemnego od Les Saintes Maries de la Mer do Salins de Giraud oraz bokami będącymi ramionami delty rzeki Rodan.

Camargue - konieCamargue ze względu na jego przyrodniczy charakter naturalne środowisko leżące z dala od miejskiego zgiełku, hałasu i zanieczyszczeń najlepiej odkrywać w ekologiczny sposób rowerem, pieszo, konno lub na łodzi. Idealnym sposobem na zwiedzenie Camargue jest jazda konna i odkrywanie najodleglejszych zakątków tej dzikiej i poetyckiej krainy z siodła. Ze względu na brak wzniesień i prawie 20 km dróg zamkniętych dla pojazdów mechanicznych jest również znakomity dla turystyki rowerowej i pieszej.

Regionalny park przyrody obejmuje obszar 86 km2, na którym chronione jest środowisko roślinne oraz szereg gatunków zwierząt. Wyposażeni w lornetkę i odrobinę cierpliwości z łatwością będziemy mogli obserwować czaple, kaczki i oczywiście flamingi.

Ten cudownie zachowany region jest jedynym tego rodzaju w Europie, pokrytym łąkami, stawami, mokradłami, rzekami i słonymi mokradłami. Tutaj znajdują ogromne rancza hodowli byków i koni zwane „manades”. Z kolei główne tereny rolnicze Camargue to uprawy ryżu i pszenicy.

Camargue - rezerwat flamingiPosiadając około 60 km piaszczystych plaż, Camargue jest również hitem dla plażowiczów. Na południe od Salins de Giraud znajduje się plaża Piemancon, nieco dalej na zachód znajduje się plaża Beauduc, a następnie plaża naturystów w Pertuis de la Comtesse.

Na terenie Camargue znajduje się również wiele prestiżowego dziedzictwa, architektonicznych skarbów i muzeów w Arles – mieście sztuki, historii i światła, które wraz z otoczeniem zainspirowało Van Gogha do stworzenia prawie 300 obrazów i rysunków (w zaledwie 15 miesięcy …!)

Camargue to mieszanka klimatów i kultur, której inspiruje ludzi uwielbiających się bawić. Fety, kiermasze, festiwale ryżu, festiwale koni, korridy itp. to wydarzenia, które możemy znaleźć tutaj prawie w każdy weekend.

Informacje praktyczne

Godziny otwarcia
Ceny biletów
Informacje dodatkowe