Akwedukt Pont du Gard

Najwyższy oraz największy, najbardziej znany i najlepiej zachowany starożytny akwedukt rzymski.

Jednym z charakterystycznych elementów krajobrazu Prowansji są akwedukty. Kraina bogata jest w przykłady tych gigantycznych budowli dających świadectwo wysokiego poziomu zaawansowania ówczesnej techniki. Najbardziej znanym jest Pont du Gard, miejsce praktycznie każdej wycieczki odbywającej się w tej części Francji.

Jest niezwykle urokliwy, a jego otoczenie daje możliwość różnorodnego wypoczynku nad rzeką. Spacer od parkingu wzdłuż rzeki pozwala na stopniowe poznawanie akweduktu i jego otoczenia, od pierwszego wrażenia jego wyglądem po przemierzanie jego poziomami i analizowanie budowy z bliska.

Można też wspiąć się na szczyt pagórka znajdujący się opodal i rozkoszować widokiem z „lotu ptaka”. Pont du Gard mimo, że jest najbardziej znany nie jest najwyższym z akweduktów w Prowansji. Roquefavour, największy na świecie XIX – wieczny akwedukt znajdujący się niedaleko Marsylii, był budowany jako jeden z elementów drogi zaopatrzenia miasta w wodę. Akwedukt można podziwiać w mniej kompleksowy sposób niż Pont du Gard, natomiast jego widok pozostawia nie mniejsze wrażenia.

Informacje praktyczne

Godziny otwarcia
Ceny biletów
Informacje dodatkowe