Zamki nad Mozelą

18Gru 2016

Tradycyjnie przed każdymi świętami Bożego Narodzenia odbywa się w Aubagne kiermasz figurek. W tym roku kiermasz rozpoczął się 19 listopada i zakończy się w ostatnim dniu grudnia. Otwarty jest codziennie od godziny 9.00 do 19.00. Na kiermaszu oprócz figurek zobaczyć i kupić można również inne wyroby ceramiczne, także te które spotykane są na co dzień […]

18Wrz 2016

Troglodyci w Dolinie Loary

Dolina Loary znana jest przede wszystkim z zamków. Jest ich wiele – znanych i nieznanych..

Druga twarz doliny to pozostałości po troglodytach czyli inaczej mówiąc bardziej współczesnych “jaskiniowcach”. Ich obecność wpłynęła też na historię zamków Doliny Loary.

Zapraszamy na wizytę w świecie troglodytów!

17Wrz 2016

Prowansalskie zakątki

Prowansja to kraina, w której można znaleźć wiele ciekawych zakątków. Interesujące miejsca występują w różnych kategoriach: jako zabytki, osobliwości przyrody czy też miasteczka i wioski.

Poznaliśmy między innymi dwa takie zakątki: miejsca emanujące kolorami ochry oraz niezwykle urokliwe miasteczko zwane Partenonem Prowansji.

Polecamy krótkie relacje z tych miejsc.

06Wrz 2016

Wioska nad Mozelą

W Dolinie Mozeli możemy zobaczyć wiele urokliwych wiosek i miasteczek, które obrazują jak historia i dzień dzisiejszy potrafią razem tworzyć niezapomniane widoki.

Pierwsza z poznanych przez nas wiosek pozostaje nadal dla nas najbardziej interesująca, Za każdym naszym pobytem nad Mozelą odwiedzamy ją z takim samym zapałem.

Zapraszamy do lektury krótkiej relacji.

05Wrz 2016

Festiwal ogrodów

Międzynarodowy Festiwal Ogrodów to coroczna impreza odbywająca się na terenie jednego z najbardziej romantycznych zamków Doliny Loary.

Zamek Chaumont oprócz wspaniałego wyglądu ma też bardzo interesującą historię.

Zachęcamy do przeczytania relacji z pobytu na zamku!

18Sie 2016

Kraina flamingów

Jeden z ciekawszych regionów południowej Francji, położony w delcie Rodanu, pełen jest zwierząt i … soli.

Przemierzając płaską równinę, podróżujemy wśród zwierząt i … pól ryżu.

Przeczytaj krótką opowieść o Camargue.

15Sie 2016

Prowansalska Wenecja

Prowansalskie wioski i miasteczka zadziwiają swoim wyglądem i naturą. Wśród wielu natrafiliśmy na jedną, określaną mianem Prowansalskiej Wenecji.

Zapraszamy na krótką opowieść i spacer.