Atrakcje nad Mozelą możemy spotkać na każdym kroku. W zależności od własnych upodobań możemy podziwiać zarówno piękno krajobrazu czy przyrody jak i historyczne pamiątki wśród których królują majestatyczne zamki. To wszystko w towarzystwie znakomitego mozelskiego wina, które króluje tutaj niepodzielnie.

Dolina Mozeli - romantyczna kraina wina.

Wino to życie doliny. W każdym miejscu można zauważyć jego obecność – winnice rozpościerają się po obu stronach rzeki, w każdym miasteczku,w każdej wiosce na wielu domach zauważyć można szyldy i gabloty winiarni. Zachęcają do wejścia i spróbowania wina. W wielu winiarniach można też zanocować lub nawet spędzić dłuższy urlop wakacyjny.

Wino doczekało się też kilku ekspozycji muzealnych, znacząco różniących się od siebie charakterem – od tradycyjnych po jak najbardziej nowoczesne.

Atrakcje nad Mozelą.

W niedalekiej odległości od doliny, w Idar-Oberstein, znajdują się ciekawe miejsca, które związane są raczej z podziemnym światem. Świat kamieni szlachetnych możemy poznać od kopalni, w której możemy sami spróbować poszukiwań, po muzeum gdzie natrafimy na najciekawsze przykłady klejnotów.

Po wycieczce wśród kamieni i klejnotów polecamy odwiedziny i obiad w restauracji mieszczącej w sobie unikalne muzeum whisky.

Bardzo bogata historia regionu zapewnia kolejne atrakcje nad Mozelą. Romantyczna dolina pełna jest zamków, z których niektóre pełnią obecnie użyteczne role. Mozelskie zamki, razem z położonym niedaleko zamkami w Dolinie Renu, dają kilkadziesiąt różnorodnych możliwości zwiedzania i poznawania historii.

Ciekawe historyczne pamiątki pojawiają się także w postaci innych zabytków. Jednym z ciekawszych jest kościół wykuty w skale, najbardziej znanym jest z kolei Czarna Brama (Porta Nigra) w Trier (Trewir).